گیفت کارت چیست

نوشته شده در تاریخ:۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۲۰:۱۵

گیفت کارت چیست؟

اگر بخواهیم به طور روشن و واضح مفهوم گیفت کارت GiftCard را توضیح دهیم باید بگوییم همان طور که از نام آن هم مشخص است نوعی کارت هدیه است دقیقا مانند کارت های هدیه ای که از بانک میگیریم و برای هدیه دادن به عزیزانمان از آن استفاده می کنیم و معمولا برای خرید بازی و یا اپلیکیشن از آن ها استفاده می شود. اما در مورد این که روش استفاده از GiftCard به چه صورت است باید بگوییم این کارت ها دارای اعتبار مجازی هستند یعنی شما مبلغ داخل این کارت را نمی توانید به کارت دیگری انتقال دهید یا به کارت دیگر واریز نمایید.

نکاتی که هنگام خرید گیفت کارت یا کارت هدیه باید به آن ها توجه نمایید:

– از جایی خرید کنید که می‌شناسید و مورد اطمینان است. از خریدن کارت هدیه از سایت‌های غیر معتبر خودداری کنید. چون ممکن کارت تقلبی باشد و یا از راه تقلب بدست آمده باشد.

– قبل از خرید دستور العمل آن را بخوانید. اگر شرایط و ضوابط جایی که از آن خرید می‌کنید را دوست ندارید از جایی دیگر خرید کنید.

– دقت کنید که بعد از خرید کارت چه مبلغی از حساب شما کسر می‌گردد. قبل از خرید کارت آن را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ کدام از برچسب‌های محافظتی آن کنده نشده باشد.

– گیفت کارت ها را از فروشگاه ها و سایت های معتبر خرید کنید و اطمینان حاصل کنید که گیفت کارت خریداری شده اصل می باشد (همراه با اسکن باشد).

راه‌های استفاده از گیفت کارت (gift card):

 اگر شما یک گیفت کارت دارید درمورد نحوه‌ی استفاده از آن باید هوشیار باشید. – هنگام گرفتن کارت، شرایط و قوانین آن را مطالعه کنید. تاریخ انقضا و قیمت آن را چک کنید. – اگر بنظر می رسد که اعتبار کارتتان به پایان رسیده یا میزان پول آن کسر شده، با شرکتی که کارت را ارائه داده است تماس بگیرید شاید هنوز بتوانید کارت را پس داده و پول خود را بازگردانید. – از فروشنده‌ی کارت بخواهید رسید یا شماره‌ی کارت را به شما بدهد و این اطلاعات را در یک جای مطمئن نگه دارید. – به محض این که بتوانید از کارت استفاده کنید خیلی خوب نیست که آن را جا بذارید یا فراموش کنید. – با این کارت همانند پول نقد رفتار کنید. اگر کارت گم یا دزدیده شد حتما به پلیس فتا اطلاع دهید.